USB jungtys

USB jungtys

Vienas standartas skirtingos jungtys

USB jungtis yra sąsaja, kuri leidžia jūsų įrenginiui USB kabeliu komunikuoti su kompiuteriu. Ne visos jungtys yra vienodos. Naudojamas jungties tipas priklauso nuo jos buvimo vietos ir naudojamo įtaiso. Šiame straipsnyje apžvelgsime dažniausiai sutinkamus USB jungčių standartus.
Yra du pagrindiniai USB jungties tipai, kurie toliau skirstomi į dydžio kategorijas. Jungtys daugiausia A arba B tipo ir jie gali tiek kištukas, tiek lizdas.

Kaip atpazinti USB jungties tipą

A tipo jungtis

USB A tipo jungtis yra plati ir plokščia, stačiakampio formos. Ji lengvai atpažįstama, nes pakankami dažnai sutinkama. A standarto jungtis naudojama USB atmintukų, spausdintuvų, skaitytuvų taip pat ir kitų panašių įrenginių pajungimui. Plokščia jungties forma su plastiko komponentu (raktu) viduje užkerta kelią neteisingam pajungimui. A tipo jungtys paprastai naudojamos kompiuteriuose ir kartotuvuose bei šakotuvuose.

B tipo jungtis

B tipo USB kištukas yra storesnis, šiek tiek suapvalinto kvadrato formos. Jis neturi jokių fiksatorių ir lizde laikosi tik kontaktų trinties pagalba. B tipo jungtys montuojamos periferiniuose įrenginiuose (spausdintuvuose, skeneriuose, garso kolonėlėse ir pan.) bei gali būti naudojamos duomenų perdavimui arba įrangos maitinimui kai energijos reikia nedaug, vienu metu gali būti naudojamos ir abi funkcijos.
Nors rinkoje atsirandant mažesniems prietaisams tokiems kaip planšetiniai kompiuteriai ar išmanieji telefonai jungtys tampa vis mažesnės ir jų paskirtis vis konkretesnė, bet veikimo principas vis dar pagrįstas A ir B idėja.

Mini ir mikro USB

Mini ir Mini AB USB jungtys padėtos naudoti nuo 2007 m. pakankamai ribotai, nes pirieštaravo USB kaip vienos universalios jungties įdėjai ir didino jungčių kurias vartotojai turėjo naudoti kiekį. Montuojamos pagrinde į mažesnius prietaisus, pavyzdžiui, telefonus ar kameras teikti maitinimą ir duomenis minijungtis nesulaukė didekio populiarumo, žymiai labiau paplito beveik tuo pat metu pasirodžiusi micro USB . MINI-A ir „Mini-B jungčių matmenys 7×3 mm, Mikro-USB panašaus pločio ir maždaug pusė storio, kas sudaro galimybes integruoti į plonesnius nešiojamus prietaisus. Mikro-jungtis yra 6.85×1,8 mm dydžio.

„Mini-B” yra mažesnė standartinės USB B tipo jungties versija. Ji naudojamas su mobiliose telefonuose, skaitmeninėse kamerose ir kituose prietaisuose. Mini-B jungtis turi galimybę bendrauti USB On-The-Go standartu, kuris leidžia sujungti du įrenginius tarusavyje.
„Mini-B yra USB-IF organizacijos sertifikuota penkių kontaktų jungtis, tačiau kai kurie gamintojai sukūrė mažesnius keturių kontaktų modelius kurie sutinkami ypač retai.
„Micro USB jungtys
Micro USB jungtys buvo anonsuota praėjus vos keliems mėnesiams po mini USB sertifikavimo.
Micro jungtys yra plačiai priimta ir nuo 2010 metų gruodžio tai plačiausiai naudojama sąsaja mobiliuose įrenginiuose. Plonesnė MICRO USB labai greitai iš rinkos išstūmė MINI standartą netik dėl sutaupomos vietos, bet ir dėl savo ilgaamžiškumo- micro usb jungtims bei kištukams numatytas ne mažesnis kaip 10 000 įjungimų-išjungimų ciklas.

Mobiliųjų telefonų vystimo grupė, Open Mobile Terminal Platform (OMTP) 2007 patvirtino micro-USB „kaip standartinę jungtį mobiliųjų prietaisų krovimui bei duomenų perdavimui”. Be to,2009 metų spalio 22d. Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga (ITU) taip pat paskelbė, kad ji ratifikavo micro-USB „kaip universalią, bendrai priimtą jungtį baterijų įkrovimui”. Tai buvo paskelbta kaip „Naujas resursus taupančis sprendimas: vienas kroviklis-visiems mobiliems telefonams” ( angl. energy-efficient one-charger-fits-all new mobile phone solution). Vėliau Europos standartizacijos tarnybos CEN, CENELEC ir ETSI (nepriklausomai nuo OMTP pasiūlymo) apibrėžė ES parduodamų išorinių maitinimo šaltinių (EPS) skirtų naudoti su išmaneisiais telefonais bendrą stabdartą. Žinoma jame numatyta naudoti tik micro-USB „.Visos 14 didžiausių pasaulio mobiliųjų telefonų gamintojų pasirašė bendrą ES EPS susitarimo memorandumą (SM) Tokių būdu micro USB standarto sąsaja tapo plačiausiai pasaulyje naudojama mobiliųjų įrenginių jungtimi.

USB 3.0 SuperSpeed ​​jungtys

Ir pabaigai apie USB 3.0 Trečiosios versijos universalioji jungtis gali būti trijų tipų: USB 3.0 Type A, Type B ir Micro-B.
USB 3.0 A tipo jungtis išoriškai panaši į savo pirmtaką- 2.0 standarto sąsają. Esminis skirtumas leidžiantis greitai atskirti naująją jungtį, tai mėlina spalva kuria žymimi tiek kabeliai, tiek ir pačios jungtys. A tipo jungtys numatytos dirbti ne tik su „SuperSpeed ​​sąsaja, bet taip pat su USB 2.0 ir 1.1.
USB 3.0 B tipo bei MICRO-B jungtys ir kabeliai yra skirti SuperSpeed ​​prietaisų prijungimui ir gali perduoti duomenis ir galią. Jie negali dirbti su senesnio standarto įranga.

Informacija apie kabelių sandarą bei laidų paskirti ir išdėstimą galite rasti straipsnyje „USB laidų sandara”